БАНК CІЧ виконує функції уповноваженого банку для отримання індивідуальних е-ліцензій.

Перелік документів фізичної особи для отримання індивідуальної е-ліцензії на перерахунок іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій

Заява на отримання індивідуальної е-ліцензії для розміщення коштів на власному рахунку за межами України

Заява на отримання індивідуальної е-ліцензії для здійснення інвестиції за кордон

Заява на отримання індивідуальної е-ліцензії для виконання зобов’язань перед нерезидентом за договором страхування життя

Тарифи ПАТ «БАНК СІЧ» при виконанні функцій уповноваженого банку для отримання індивідуальної е-ліцензії

Умови надання Національним банком України фізичним особам індивідуальних електронних ліцензій для здійснення валютних операцій за межами України

 

Постановою Правління НБУ № 54 від 15 червня 2017 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” запроваджено спрощену систему надання індивідуальних ліцензій.

Фізичні особи (крім підприємців) можуть отримувати електронні індивідуальні ліцензії (е-ліцензії) на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій через уповноважені банки.

Фізична особа може перераховувати за кордон іноземну валюту на загальну суму до 50 000 доларів США (в еквіваленті) протягом календарного року.

Скористатися електронними ліцензіями в межах встановленого ліміту фізичні особи можуть для здійснення трьох видів валютних операцій:

  • для інвестицій за кордон;
  • для розміщення коштів на власних рахунках за межами України;
  • з метою виконання зобов’язань перед нерезидентами за договорами страхування життя.

Термін дії е-ліцензії – один день, тобто е-ліцензія є підставою для проведення фізичною особою валютної операції тільки в день її видачі.

Індивідуальна е-ліцензія надається фізичній особі Національним банком України виключно в електронному вигляді шляхом унесення облікового запису до автоматизованої інформаційної системи Національного банку України «Реєстр індивідуальних ліцензій на здійснення фізичними особами валютних операцій». Уповноважений банк доводить до відома фізичну особу щодо отримання е-ліцензії або її анулювання шляхом надання інформації з даного Реєстру.

Для отримання індивідуальної е-ліцензії фізична особа повинна звернутися в Уповноважений банк, де вона має відкриті поточні рахунки у гривні та валюті запланованої операції, або відкрити такі рахунки.

Фізична особа повинна подати в Уповноважений банк відповідну заяву (за формою банку) і оригінали документів відповідно до встановленого переліку (надається банком). З оригіналів документів робляться копії, які засвідчуються підписом фізичної особи.

Увага! Уповноважений банк здійснює перевірку наданих фізичною особою документів для отримання е-ліцензії на їх достовірність і відповідність чинному законодавству. У випадку невідповідності наданих фізичною особою документів чинному законодавству, банк відмовляє фізичній особі у виконанні ним функцій уповноваженого банку для отримання фізичною особою е-ліцензії.